Bilgi testi (Kenntnisprüfung)
ve tıbbi Almanca için çalışma planı

AMBOSS Almanya'ya gelen yabancı doktorları destekliyor.

AMBOSS platformu günlük tıbbi uygulamalara ilişkin sorulara sağlam temellere dayanan yanıtlar sunmakla kalmıyor, aynı zamanda sayıları her yıl artan yabancı doktorları Almanya'da tıbbi ruhsat (Approbation) alma yolunda destekliyor.

Almanya’da yurtdışında edinilen tıbbi yeterliliklerin tanınması için tıbbi Almancanın test edildiği bir testin (Fachsprachprüfung) geçilmesi gereklidir. Denklik sürecinin devamında, bazı doktorların bilgi testini (Kenntnisprüfung) de geçmesi gerekir. AMBOSS ile tıbbi terimler öğrenilebilir ve tekrar edilebilir; ayrıca Alman kılavuzlarına göre güncel tedavi önerileri de öğrenilebilir.

AMBOSS, sözlü ve pratik bölümlerden oluşan bilgi sınavına (Kenntnisprüfung) katılanlar için ayrıca bir çalışma planı sunuyor ve AMBOSS'u bir yıl boyunca yarı fiyatına kullanmayı teklif ediyor!

Kenntnisprüfung için çalışma planı

Bu öğrenme planı, sizi yapılandırılmış bir şekilde sözlü-pratik sınava hazırlamak için bir kılavuz görevi görür. Kenntnisprüfung'un ana konularını kapsamaktadır: iç hastalıkları ve cerrahide en yaygın klinik senaryoların yanı sıra en önemli tıbbi kavramlar ve klinik beceriler.

Önemli: "Klinik-Modus "u etkinleştirin
("Arzt-Modus" (klinisyen modu) kKenntnisprüfung için çok fazla bilgi içerir. Daha derinlemesine teori içeriği veya klinik çalışma için "Arzt-Modus" yeniden etkinleştirilmelidir).

1-10. Gün: Dahili tıp

11-15. Gün: Cerrahi bilimler

16-20. Gün Klinik beceriler

AMBOSS özel teklifi
İlk yıl için yarı fiyatına

Kenntnisprüfung için öğrenme planına ek olarak, sınava hazırlık dönemindeki tüm hekimleri ilk yıl AMBOSS yıllık aboneliğinde %50 indirim ile desteklemek istiyoruz. Bunu yapmak için mağazada "für die Kenntnisprüfung" aboneliğini seçmeniz yeterlidir. Fiyata uygulamanın kullanımı ve çoktan seçmeli sorular dahildir.

ÖZEL TEKLIFI ETKINLEŞTIR

Denklik sürecine ilişkin sorular ve tavsiyeler

Ortağımız Marburger Bund, genel denklik süreci, geçici lisanslar, bilgi ve denklik testleri, iş sözleşmeleri vb. konulardaki sorulara ayrıntılı yanıtlar sunmaktadır.

DAHA FAZLA BILGI
AMBOSS Audio

AMBOSS podcastleri

Ayrıca en önemli klinik konuları kapsayan Almanca podcast'ler de sunuyoruz.

AMBOSS AUDIO'ya

Size çok başarılar diliyoruz! 

Özel teklifi etkinleştirin